Regressietherapie en trauma

Duur: drie dagen
In de scholing Regressietherapie & trauma ga jij je deskundigheid en vaardigheden rondom hypnotische regressietherapie opfrissen en vergroten. Er wordt speciaal aandacht besteed aan trauma en heling van trauma.
In de driedaagse scholing Regressietherapie & trauma ga jij je deskundigheid en vaardigheden rondom hypnotische regressietherapie opfrissen en vergroten. Er wordt speciaal aandacht besteed aan trauma en heling van trauma.
Regressietherapie is een belangrijk instrument om klachten bij de oorzaak aan te pakken, in het verleden. Daarbij kom je al gauw uit bij trauma. Trauma is een Grieks woord en betekent wond. De mate van ernst kan enorm variëren. Als je met regressietherapie gaat werken kun je ook bij ernstig trauma uitkomen. Het kan gaan om een enkele of meerdere indringende gebeurtenissen zoals misbruik of bijvoorbeeld om een gebrek aan veilige bedding gedurende een langere periode.
De volgende aspecten van Hypnotische regressietherapie worden behandeld:
- Voorbereiding van de cliënt
- Veiligheidsankers
- Regressietechnieken voor het ontdekken van de oorzaken van het trauma:
- Wanneer en waardoor is het trauma ontstaan (eerste gevoeligheid en installatie van patroon als coping) - Werken met en heling van trauma:
- Technieken voor heling en omzetten van beperkende naar bekrachtigende overtuiging - Onderbewust leren van nieuwe reactiepatronen
- Herprogrammeren - Afronding
Je breidt je kennis en kunde uit naar een dieper niveau van rapport maken met je cliënt, waarbij je tegelijk oefent met goed rapport houden met jezelf, zodat je kunt werken vanuit een dieper intuïtief weten (zijnsniveau). Op basis hiervan kun je de interventies inzetten die bijdragen aan heling en autonomie voor de cliënt.
Aandacht zal besteed worden aan diverse bruggen en regressie-interventies en werken met ideomotorische vingersignalen. Ook wordt dieper ingegaan op wat trauma is en de kenmerken van diverse typen trauma en heling, PTSS, werking van de hersenen en valse herinneringen.
Deze training is gericht op de praktijk en bevat veel oefenmomenten.
Informatie over de scholing
Mobiel? Kantel je scherm voor de beste leeservaring!
Startdatum | 27-09-2025 |
Einddatum evenement | 08-11-2025 |
Prijs per persoon | € 435 |
Aantal dagen | 3 |
Dag 1 | 27september 2025 |
Dag 2 | 28 september 2025 |
Dag 3 | 8 november 2025 |
Lestijden | 10:00 - 17:00 |
NBVH | 12 punten |
PSBK | Onbekend |
KTNO accreditatie | Ja |
Type scholing | Vakinhoudelijk |
Niveau | HBO |
Instap-niveau | Specialistische kennis en/of ervaring als zorgverlener |
Visie en missie |
Deze scholing is bedoeld voor hypnotherapeuten, die werken met mensen met jeugdtrauma. De studenten maken kennis en oefenen met diverse inducties en regressietechnieken, hebben inzicht in de werking van de hersenen bij emotionele arousal en werking van onderbewuste. Ze leren wat psychotrauma is en worden bewust van het fenomeen van denkherinneringen en valse herinneringen. Ze maken kennis met therapeutische interventies en leren deze toepassen bij onverwerkte emoties en trauma. De studenten kunnen vanuit hun eigen intuïtie en ervaring aansluiten op wat de cliënt nodig heeft en op die manier bijdragen aan heling en bewustwording. |
Lesstof |
In de driedaagse scholing Regressietherapie & trauma ga jij je deskundigheid en vaardigheden rondom hypnotische regressietherapie opfrissen en vergroten. Er wordt speciaal aandacht besteed aan trauma en heling van trauma. |
Locatie | HypenZo Waalre |
Doelgroep | Hypnotherapeuten (i.o) |